Jak odnaleźć najlepszego adwokata, który poprowadzi naszą sprawę rozwodową?

Czasem zdarza się sytuacja, że małżeństwa dochodzą do wniosku, że czas się rozstać. Są przypadki, kiedy są konieczne sądowe ustalenia oraz regulacje, gdy małżonkowie nie są w stanie samodzielnie dojść do zgody. Tu bardzo potrzebna jest pomoc adwokata i wynajęcie kompetentnego prawnika, który będzie dbał o wynegocjowanie najkorzystniejszych warunków podczas trwania sprawy rozwodowej.
Bardzo wielu osobom wydaje się, że najkorzystniej jest korzystać z usług kancelarii a nie pojedynczego adwokata.

Dzieje się tak z tego powodu, ponieważ jest to rozwiązanie w większym stopniu prestiżowe i w tego typu przypadku liczyć możemy na lepszą obsługę. Jednak bardzo rozmaicie z tym jest, gdyż w kancelariach adwokaci wielokrotnie prowadzą sprawy wspólnie oraz zmieniają się na poszczególnych jej etapach. Nie jest to kłopot, lecz może się zdarzyć tak, że nasza sprawa będzie traktowana powierzchownie, a prawnicy nie będą w nią całkowicie zaangażowani. Najkorzystniej unikać jest tego typu sytuacji oraz na początku upewnić się, czy adwokat, którego wynajęliśmy, będzie prowadził naszą sprawę od początku do końca. Prawnik, którego wynajmujemy musi mieć na koncie jakiekolwiek przeprowadzone rozwody.

rozwody

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
strona

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com
Prawnicza zręczność jest to talent, lecz można by także zdobyć ją z wiekiem razem z doświadczeniem. Nie znaczy to jednak, że musimy w każdym przypadku zatrudniać prawnika starszego, lecz lepiej nie zatrudniać świeżo upieczonego prawnika. Jeżeli chodzi o jego kwalifikacje, to prawnik, który nie ma właściwych kwalifikacji nie mógłby pracować w kancelarii. Ważne jest również to, czy taki prawnik aktualizuje posiadaną wiedzę, gdyż prawo (radca prawny Bydgoszcz) ciągle się zmienia. Szukając odpowiedniego adwokata korzystanie z rankingów nie jest korzystnym rozwiązaniem, gdyż nie są to miarodajne statystyki.

Lepiej jest wyszukać opinii o prawnikach lub kancelariach w internecie oraz opierać się tylko na takich komentarzach, jakie wydają nam się rzetelne. Wiarygodne komentarze są publikowane na serwisach moderowanych oraz forach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*