PIT-37 i PIT-36 – a więc, co musimy wiedzieć w podliczeniu PIT 2016 / 2017

Jaka osoba uzupełnia deklaracje PIT o numerkach 36 i trzydzieści siedem? W jaki sposób można zrobić to najprościej? Czy naprawdę uzupełnianie deklaracji jest takie ciężkie?

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś ciekaw tych rzeczy, to odczytaj nasz artykuł – o wszyściutkim Ci po opowiadamy!

Jeśli chodzi o rozpoczynające pytanko we wstępie, to rozdzielimy je na dwie części. Rozpoczniemy od pit 37, przez faktu, iż jest to najczęściej uzupełniany PIT roczny, który bywa nakierowany do person, które rozliczają się wraz z fiskusem, czyli są to pracownicy na etat, zleceniobiorcy, emeryci a także renciści, których jest coraz więcej – sprawdź wiecej o pitach.

Poza tym, muszą oni posiadać dochód z takiego typu rzeczy jak choćby dla przykładu: wynagrodzenie dostarczone ze stosunku służbowego lub stosunku pracy, emerytury lub renty, świadczeń przed emeryturą i zasiłków przed emeryturą, czy stypendiów, nie wspominając już o prawach typu autorskich oraz innego rodzaju prawach majątkowych oraz tak dalej.

Więcej: pity 2016 / 2017

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Przejdźmy teraz do pit 36, który bywa przeznaczony dla person, które prowadziły pozarolniczą działalność typu gospodarczego opodatkowaną na zasadach ogólnych, pozyskały przychody na przykład z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterku, oraz na dodatek osoby które korzystają ze zwolnienia na podstawie artykułu 44 ust. 7a ustawy (a wiec z tak zwanego kredytu podatkowego), czy też zniżające dochody ze strat z lat ubiegłych.

Jeżeli w opublikowanym tutaj wpisie nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (https://maruna.wroclaw.pl/) podobny materiał.

WIęcej: przejdź to artykułu

Jeżeli chodzi o późniejsze pytanka ze wstępu, to najprostszy sposób uzupełnienia deklaracji to użycie wersji w sieci, dzięki której nie jesteś zmuszony stać wewnątrz kolejkach po wydruki, a program obliczy wszyściutko za Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*