Co powinna zawierać umowa o roboty budowlane i kiedy należałoby ją spisać

Umowa o roboty budowlane to nadzwyczaj istotny dokument, jaki jest zabezpieczeniem dla obu stron. Osoba, wykonująca jakieś roboty budowlane posiada gwarancję należności za swoje usługi. Osoba, jaka takie usługi budowlane zamawia też posiada gwarancję bezpieczeństwa oraz należytego stworzenia zamówionych usług. W przypadku sporów dokument ten ułatwi dodatkowo dochodzenie roszczeń. Umowę o roboty budowlane naturalnie pożądane byłoby spisać w każdej sytuacji związanej z budową – domów, mieszkań, biur itd. Wolno ją także spisać w wypadku remontowania którejś nieruchomości albo innych usług wykończeniowych oraz budowlanych.

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations

Jakie sprawy powinna mieścić umowa o roboty budowlane? Z pewnością musi odkryć się tam punkt mówiący o tym, kiedy pozostała zawarta taka umowa oraz przez kogo. Co więcej musi znaleźć się tam informacja dotycząca zaświadczanych usług. Jeżeli przykładowo jest to remont mieszkania to w umowie powinnyśmy zawrzeć położenie realizowania usług oraz ich typ. Znaczące jest też podanie terminu rozpoczęcia oraz zakończenia prac. W umowie wolno zawrzeć informacje dotyczące artykułów budowlanych – czy kupuje je wykonawca (po czym dostarcza paragon inwestorom) czy za kupno materiałów budowlanych są odpowiedzialni inwestorzy. Punktów, które trzeba zawrzeć w umowie o roboty budowlane jest naprawdę niemało.

Kliknij tutaj oraz zobacz polecane informacje, które też traktują o opisywanej kwestii. Odnajdziesz tam dane, które na pewno poszerzą Twoją wiedzę w tej sprawie.

Warto dokładnie i konkretnie spisać taką umowę, żeby potem nie okazało się, że coś wyszło na naszą niekorzyść. Każda ze stron winna być zadowolona z takiej umowy.

ustalenia

Autor: Budowa domu bez stresu
Źródło: Budowa domu bez stresu

W Internecie możemy odnaleźć multum interesujących i przydatnych wzorów umów o roboty budowlane. Na pewno warto się z nimi zaznajomić, bowiem zdołają okazać się one wielką pomocą dla każdego z nas. Taki gotowy wzór zdołamy od razu wydrukować czy po prostu zmodyfikować go według osobistych potrzeb. Bez względu na to z której opcji skorzystamy wiecznie musimy pamiętać, że posiadanie umowy o roboty budowlane jest bardzo znaczące. Jest to tak samo ważkie dla inwestorów, jak i dla wykonawców dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*