Czy korzystnie w dzisiejszych czasach studiować prawo? To zależy, lecz najbardziej zaradni z pewnością jakoś sobie poradzą

Prawo, obok medycyny cieszy się statusem jednego z bardziej prestiżowych kierunków studiów. Oprócz tego, ważnym powodem dla którego studia te cieszą się nieustającym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich jest roztaczająca się przed nimi wizja uzyskania bardzo dobrze płatnej pracy, czy to przez zatrudnienie w już istniejącej kancelarii prawniczej, albo samodzielne jej otwarcie.

prawo

Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
Do danego momentu były to założenia jak najbardziej prawidłowe. W ostatnich latach jednakowoż sytuacja na rynku prawniczym całkowicie się zmieniła. Po tym jak zaczęło się tzw. otwarcie zawodów prawniczych (przestały istnieć limity przyjmowanych na aplikacje określone przez korporacje prawnicze) system zaczął „produkować” liczbę prawników znacznie przewyższającą zapotrzebowanie. (Najlepsza kancelaria we Wrocławiu) Stąd więc coraz częstsze doniesienia o zdenerwowanych absolwentach którzy nie mogą zdobyć angażu w wyuczonym zawodzie. Nowo otwarte kancelarie trafiają na znaczną konkurencję i borykają się z niedoborem klientów, a w końcowym rozrachunku są przymuszane do likwidacji przynoszącego straty biznesu.

Działające natomiast od lat kancelarie także często dosyć kiepsko przędą i o zatrudnianiu tam nowych pracowników nie ma nawet mowy. Biorąc pod uwagę, że po latach wymagających studiów i kilkuletniej aplikacji perspektywa stania w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych jest mało interesująca, wydaje się, że najkorzystniejszym rozwiązaniem mogłoby być dla studentów prawa zaplanowanie innej drogi zawodowej. Te wszystkie jednakże kłopoty mijają, gdy sami weźmiemy sprawy w swoje ręce. Wiele osób tak uczyniło, dzisiaj czerpią z tego profity – Adwokacka adw. Grzegorz Knuter.

paragraf

Autor: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl
Radca prawny, który zdecydował się na kolejne szkolenia faktycznie ma większą możliwość na rynku pracy niż osoba, jaka oczekuje na cud. Tego typu specjalista więc zamiast dzisiaj czekać na zmianę sytuacji już jest w stanie pomagać wielu osobom w różnych prawnych sytuacjach, jakie niezbędnie wymagają jego interwencji. A takich spraw rzeczywiście jest dużo. Choć radca prawny (kancelaria adwokacka wrocław) ma pewne ograniczenia co do rozpatrywanych spraw, to jednakże i tak dużo ma pracy. Dzięki temu studia, w jakie włożył wiele energii i pasji nie pójdą na zmarnowanie, a osoba po takiej uczelni ma okazje świadczenia swoich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*