Najdogodniejszy sposób rozliczania pit online to ten przez internet. To naprawdę banalne,przekonaj się sam

Wielu z nas zwleka na ostatnią chwilę z wysłaniem PITu. To zły pomysł,tym bardziej kiedy w ostatnich dniach kwietnia zmuszeni jesteśmy ustawić się w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie pamiętamy o wysłaniu PIT-a przez internet. W międzyczasie rozliczyć pit można banalnie – przy pomocy sieci.

program do rozliczania PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta wygodna formuła wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest możliwa za pośrednictwem programu podporządkowanego rozliczeniom deklaracji rocznych. Wielu podatników na pewno może pamiętać olbrzymie kolejki ustawiające się na poczcie w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Dzięki możliwości przesyłania rozliczeń internetowo kolejki się zmniejszyły, a my nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby dopełnić formalności z urzędem skarbowym – pitax.pl.

Korzyści jest jednak znacznie więcej.

Zainteresowała Cię taka informacja? Jeśli chcesz przeczytać więcej, sprawdź na serwisie (https://poznan.optitaxi.pl/) inne artykuły, one również są na opisywany temat.

Tym bardziej jeśli rozliczenia podatku nie polecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samodzielnie. Programy komputerowe mogą prowadzić nas praktycznie za rękę. Będą podpowiadać, jakie dane i w którym należy wpisać, oraz weryfikują, czy wszystkie niezbędne pola pozostały przez nas dobrze wypełnione. zmniejsza to ryzyko wyprowadzenia z błędu, co mogłoby skutkować koniecznością dokonywania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.

Po zdecydowaniu się na przesyłanie deklaracji internetowo, na pewno unikniemy jednego z najczęściej występujących błędów: przez wiele lat podatnicy ślący PIT-y pocztą nie pamiętali żeby się… podpisać! W przypadku deklaracji słanych internetowo podpis nie jest potrzebny.

Zamiast tego, w celu weryfikować podatnika trzeba podać kwotę dochodu z deklaracji składanej w poprzednim roku (za rok 2013), a po wysłaniu deklaracji odczytać e-mail z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, który będziem dowodem na to, że oddaliśmy deklarację podatkową w terminie. Jak widać to tak łatwy sposób, że nie warto wykonywać tej sprawy inaczej, tym bardziej w bardziej tradycyjny sposób. zwyczajnie nie opłaca się, po co marnować czas,jeżeli zachodzi taka korzystna możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*