Programy przydatne każdemu działowi księgowemu.

Narzędzia użyteczne dla księgowego w przedsiębiorstwie. Mi.in: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

Jeśli prowadzimy własną firmę, codziennie trzeba radzić sobie z fakturami – zarówno gdy zakupujemy towar, jak i sprzedajemy. Uczestnicząc w transakcjach sprzedaży i zakupu, powinniśmy sprawnie poruszać się między wartościami netto-brutto.

faktura

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
W łatwy sposób taką możliwość daje kalkulator vat wartości netto/ brutto. Kalkulator VAT online umożliwia obliczenie podanej kwoty uwzględniając obowiązujące stawki. Oblicza kwotę netto z podanej kwoty brutto (łącznie z podatkiem) i odwrotnie (z kwoty brutto na kwotę netto). Obliczeń dokonuje się z wykorzystaniem stawek podatku VAT, które obowiązują w obecnym roku jak i w latach ubiegłych. Wprowadzone dane i uzyskane dzięki nim wielkości zachować można w przejrzystej formie, poprzez wydrukowanie ich albo przesyłając je na dowolny adres e-mailowy. Kalkulator vatu w Internecie to szybki sposób na obliczenie potrzebnych nam wartości. Działa szybko i bez problemowo, a co najważniejsze jest za darmo.

Wynagrodzenie minimalne jest podstawową gwarancją ochrony pracownika przed wyzyskiem pracodawcy, z drugiej jednak strony jest przeszkodą w zwalczaniu bezrobocia. Bez względu na poglądy na kwestie ekonomiczne w tym zakresie nie należy zapominać jednak, iż zarówno w interesie osoby pracującej, jak i pracodawcy, jest terminowe wypłacanie należnego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Minimalne wynagrodzenie 2015 to 1750 złotych brutto ().

Pracodawca, płacąc pracownikowi wynagrodzenie minimalne ponosi obecnie łączny koszt zatrudnienia na poziomie 2028,43 zł miesięcznie. Kalkulator wynagrodzeń pomaga odpowiedzieć na pytanie ile wynosi wynagrodzenie na rękę. Poza przeliczaniem brutto-netto oraz netto-brutto kalkulator wylicza także koszty pracodawcy zw. z zatrudnieniem – zaliczki na PIT, ZUS i składki emerytalne.

Czy na danej witrynie www (https://twojprawnik.net/) wyszukałeś wszelkie poszukiwane treści? Jeżeli odczuwasz nienasycenie, to zapraszamy na nową. Wejdź w poniższy link i gotowe.

Księgi rachunkowe prowadzi się na podstawie dowodów księgowych. Ujmują zapisy zdarzeń chronologiczno-systematycznych.

księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
To zbiory zapisów księgowych, obrotów oraz sald, które tworzą: dziennik, księgę główną, pomocnicze, zbiory: obrotów oraz sald kont księgi głównej oraz sald kont ksiąg pomocniczych, ale też wykaz składników aktywów oraz pasywów. Księgi rachunkowe prowadzone mogą być w siedzibie jednostki lub poza nią – jeżeli powierza się ich prowadzenie jednostce uprawnionej – zgodnie z obowiązującymi przepisami do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Księgi rachunkowe prowadzone są w języku polskim oraz w walucie polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*