Wsparcie dla rolników – jakich kredytów mogą się spodziewać?

Unia jest ogromną szansą dla rolników. Przede wszystkim wspiera ich w otrzymaniu dofinansowania, bez którego niejednokrotnie nie daliby sobie rady. Jakie kredyty na nich czekają oraz co trzeba zrobić, aby je uzyskać?

Dotacja z Unii

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od kredytów na start. Przeznaczone są dla młodych rolników, którzy planują założyć swoje gospodarstwo. Dzięki specjalnemu programowi nie muszą martwić się brakiem gotówki, gdyż nie da się ukryć, że kupno ziemi bądź wymaganych do prac maszyn jest niezwykle kosztowny. Cena za jedną maszynę może przekraczać nawet 100 tysięcy, a to suma tak naprawdę niemożliwa do zaoszczędzenia przez młodego człowieka.

A 100 tys, to tylko początek, dlatego taki kredyt jest wielką okazją do zrealizowania swoich planów oraz osiągnięcia sukcesów na tym trudnym, lecz stale przyciągającym wiele osób polu. Unia oferuje również kredyty dla doświadczonych rolników, którzy już od pewnego czasu mają swoje gospodarstwo oraz potrzebują gotówki np. na zakup nowego ciągnika, wykonanie dodatkowej linii produkcyjnej lub postawienie budynków niezbędnych do magazynowania zebranych plonów. Unia wielokrotnie stawia ściśle określone wymogi, np. kupowane maszyny nie mogą być więcej aniżeli 5-letnie lub pochodzić od właściciela, który także nabył je z dotacji unijnych.

Gotówka

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Powyższe wymogi nie są trudne do zrealizowania, lecz trzeba o nich pamiętać. Czas kredytowania w przypadku unijnych propozycji z reguły jest długi oraz wynosi nawet paręnaście lat. Spłatę można rozłożyć na dogodne raty, aby zbyt nie przeciążać budżetu. Czasem wymagane jest wpłacenie wkładu własnego. Co istotne, z propozycji mogą korzystać nie tylko rolnicy działający na większą skalę, na przykład w przemyśle przetwórczym, lecz także rolnicy indywidualni. Aby rozpocząć starania o kredyt, należy złożyć właściwy wniosek w precyzyjnie określonym terminie.

Co pewien czas bowiem zaczynane są określone programy, np. tak jak wspomniano na początku, na start dla nowych rolników. Warto jest dowiedzieć się o nowe inwestycje, by nie przegapić ich, jeśli mamy plan plan restrukturyzacyjny z nich skorzystać. Powinno się korzystać ze wsparcia dla rolników, by móc realizować swoje zamierzania oraz efektywnie działać. Efekty nie zawsze nadchodzą od razu, ale z pewnością z czasem dostrzeżemy rezultaty dofinansowania oraz osiągniemy cele, które sobie postawiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*