Po co umieszczana jest klauzula o danych osobowych i czy jej brak może nam zaszkodzić?

Dzisiejsi pracodawcy wymagają od rekrutów na pracowników specjalnej adnotacji, którą umieszcza się pod jakimkolwiek CV składanym w jakimkolwiek zakładzie, w jakim staramy się o pracę.

klauzula

Autor: Prank Sky Media
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to wymóg naszego prawa. Jeżeli CV wysyłamy do zagranicznego zwierzchnika, takiej adnotacji nie dołączamy.
Jeśli pracodawca, do którego wysyłamy CV poprosi o nie w obcym języku, ta klauzula także musi być przetłumaczona. Wykorzystanie tej klauzuli w CV pozwala na użycie naszych danych osobowych w czasie prowadzonej rekrutacji oraz następnych rekrutacjach prowadzonych przez tego zatrudniającego. Co poniektóre firmy jedynie ogólnie sprawdzają czy klauzula poufności jest poprawnie dodana do CV i listu motywacyjnego. Jest jednak wiele spółek, które zwracają na nią bardziej znaczącą uwagę. Niektórzy pracodawcy chcą, aby starający się o pracę zamieścili swoją klauzulę.

Istotnie zajmuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to poza tym zobacz treść (http://www.pietak.pl/mmsp/administracja-publiczna), którą odnajdziesz w podobnym serwisie!

W tego typu klauzuli powinny znaleźć się dane adresowe podmiotu. Jeżeli chcemy posiadać gwarancję, że nasze CV będzie przeczytane, musimy dokładnie skopiować klauzulę, której wymaga pracodawca. Trzeba zawsze sprawdzić czy nie rozsyłamy CV z klauzulą wymaganą przez konkretnego zatrudniającego. Nie może wydarzyć się sytuacja, gdy wysyłasz swoje CV, w którym są zamieszczone dane innej firmy, do jakiegokolwiek innego pracodawcy.

dom

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Klauzulę trzeba dołączyć tak do CV jak i listu motywacyjnego. Nie można by jej umieszczać w treści maila. Najlepszym obszarem będzie stopka CV oraz listu motywacyjnego. Wtedy machinalnie zostanie umieszczona na wszystkich stronach dokumentu. Taka klauzula jest warunkiem formalnym i nie ma potrzeby eksponowania jej na dokumentach.

Istotne jest jedynie, aby wymóg jej umieszczenia był zachowany i po prostu należy ją umieścić. Jeśli klauzula zostaje umieszczona właściwie, nasze CV jest całe. Brak jej może nawet wyeliminować naszą kandydaturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*