Jak dużo kosztuje rozwód i gdzie należy złożyć pozew rozwodowy?

Zestawienia pokazują, że bardzo z przyjemnością zawieramy związki małżeńskie. Niestety jeszcze więcej związków małżeńskich kończy się rozstaniem.
Jedną z najbardziej znaczących traum w życiu dojrzałego człowieka jest rozwód.

Decyzja o rozwodzie powinna być bardzo dobrze przemyślana. Uzyskanie rozwodu będzie możliwe, gdy pomiędzy małżonkami wystąpi całkowity i mocny rozpad pożycia. Oznacza to, że wszystkie więzi między małżonkami są zerwane. Są to więzi duchowe, materialne i gospodarcze. Pozew rozwodowy złożony musi być w wydziale cywilnym Sądu Okręgowego, który odpowiedni jest dla ostatniego wspólnego zamieszkania małżonków. Dowodami w sprawie rozwodowej mogą być przykładowo zeznania świadków, nagrania wideo lub nagrania audio, SMS-y oraz listy. W wypadku winy męża mogłyby być to również notatki z policyjnych interwencji, wyrok za znęcanie się nad członkami rodziny czy obdukcje. Jeżeli wnosimy o alimenty, trzeba także wykazać potrzeby dzieci.
komputer i laptop

Autor: Jose Camões Silva
Źródło: http://www.flickr.com
Do pozwu musi być dołączony oryginalny odpis aktu małżeństwa i odpisy aktów narodzin wszystkich wspólnych dzieciaków, jeśli dzieciaki te są małoletnie. Muszą być także dołączone dowody, które zostały wskazane w pozwie i dowód zapłaty od pozwu. Pozew musi być podpisany przez małżonka, który taki pozew składa. pismo warto jest sporządzić w trzech egzemplarzach. 2 egzemplarze składa się do sądu, natomiast trzeci należy zachować dla siebie. Tego typu pozew złożyć można by w biurze podawczym instytucji sądowej lub można by go wysłać listem poleconym. opłata za pozew rozwodowy wynosi 600 zł.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym miejscu materiał? Kliknij zatem oprócz tego tu i przeczytaj więcej info komornik dla warszawy mokotowa na opisywany problem!

Opłata jest stała oraz nie jest zależna od tego, czy miałby to być rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez takiego orzekania. Jeżeli osoba wnosząca o rozwód nie może zapłacić, w takiej sytuacji może złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych.

Takie podanie sporządzane jest wedle uzgodnionego wzoru, jaki możemy pobrać w sądzie. Pełnomocnik wynajęty w sprawie o rozwód mógłby pomóc nam załatwić wszystkie sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*