Jak nie wypalić się zawodowo?

Ideałem, do jakiego dużo osób zdąża, jest oczywiście równowaga między życiem osobistym i zawodowym, a więc work-life balance.
To stan, kiedy czujesz się w swoim życiu najlepiej.

Wszystko jest w nim na swym miejscu, Twe najważniejsze potrzeby są zaspokojone, wszystkie sprawy idą w należytym kierunku.

Kliknij bez obaw tu a przekonasz się, że w najświeższym źródle przedstawiono niesamowicie interesujące informacje. One też są emocjonujące.

Nie da się niestety takiego stanu uzyskać raz na zawsze, jest to raczej coś, co wypracowujemy co dnia. Jeśli pragniesz tenże stan osiągnąć, zacznij od wyznaczenia tego, jak chcesz, by wyglądało Twoje życie, jak też jak chcesz się w nim czuć. Potem zastanów się, co pozwoli Ci osiągnąć ów stan: jakiego rodzaju działania, w jakich polach życia.

wiek emerytalny

Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze żyj w zgodzie ze sobą – znajdź stosowną dla siebie pracę. Starania, aby przekonać się do posady, która całkiem do Ciebie nie pasuje, spełzną na niczym a także spowodują, że prawdopodobnie wypalisz się zawodowo, nim uzyskasz wiek emerytalny. Temperament i naturalne predyspozycje każdego z nas powodują, iż w jednej pracy będziemy na swym miejscu, natomiast w innej za każdym razem będziemy czuć się jak ktoś obcy oraz niekompetentny. Podążaj za tym, co jest Twym prawdziwym potencjałem. Zmieniaj to, co zmienić zdołasz. Istotne, byś umiał w porę dojrzeć, co szczegółowo staje się dla Ciebie źródłem przeciążenia, oraz podjął przedsięwzięcia, ażeby to zmienić. Określ swe priorytety życiowe. Jeśli masz pojęcia, na jakich wartościach chcesz oprzeć swe życie, na pewno łatwo będzie ci ich dopilnować.

Co pewien okres monIToruj, czy jesteś im oddany, czy praca zawodowa nie zawłaszcza Ci ważnych sfer życiowych. Jeśli wartości firmy, w której pracujesz, nie są do pogodzenia z Twoimi, trzeba pomyśleć o zmianie posady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*