Jakim sposobem pozyskać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości i kto zdoła nim zostać?

Żeby pozyskać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego wypada realizować kilka znaczących wymagań. Osoba, która pragnie wykonywać robotę w tym zawodzie nie zdoła być karana oraz powinna mieć całą zdolność do czynności prawnych. Do tego powinna posiadać wyższe wykształcenie w sferze wyceny nieruchomości.

mieszkanie - wynajęcie

Źródło: flickr.com

Znaczące jest również odbycie praktyki oraz zdobycie doświadczenia zawodowego. Praktykę taką możemy odbyć w ramach studiów wyższych, możemy również samodzielnie ukończyć praktykę, która winna trwać chociaż sześć miesięcy. Innym rozwiązaniem jest też chociaż dwuletnia praca na stanowisku, jaka jest związana z wyceną nieruchomości. Dostanie doświadczenia i konkretnej wiedzy w tym zawodzie jest niezmiernie ważne, albowiem praca rzeczoznawcy mieszkaniowego jest niezwykle poważna.

Aby zostać rzeczoznawcą mieszkaniowym trzeba korzystnie przejść przez działanie kwalifikacyjne, które przeprowadzane jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Jeśli wynik tego postępowania będzie pozytywny, wtedy uzyskamy uprawnienia niezbędne do wykonywania zawodu oraz będziemy mogli wykonywać pracę jako rzeczoznawca majątkowy – dokładnie, jak choćby rzeczoznawca mieszkaniowy Warszawa.

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie kwalifikacyjne przebiega w dwóch etapach, głównym z nich jest etap wstępny, a drugim egzamin. Na etapie wstępnym nadzoruje się czy zaprezentowane dokumenty realizują wszystkie wymagania formalne. Jeśli tak, wówczas osiągniesz wezwanie na egzamin pisemny. Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru, na teście jest 90 pytań, natomiast sam test także trwa 90 minut, mamy więc jedną minutę na jedno zapytanie. By zdać egzamin powinno się mieć co najmniej 65 punktów. Wybierając się na egzamin pisemny, potrzebnie musimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Testu nie podpisujemy imieniem oraz nazwiskiem, lecz unikalnym szyfrem. Przy sprawdzaniu poprzez egzaminatorów testu, nie będą oni wiedzieli kto tak właściwie pisał test.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiony temat, odwiedź serwis karta pobytu dla cudzoziemca, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoje wiadomości.

Po egzaminie pisemnym oczekuje Cię egzamin ustny, na którym wolno otrzymać 24 punkty. Minimalna liczba punktów zezwalających na zdanie testu to 14 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*