W czym może nam pomóc radca prawny w RFN?

Członkostwo naszego państwa w Unii Europejskiej jak również sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne przyczyny dużego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Zwiększa się również liczba polskich przedsiębiorstw inwestujących u zachodnich sąsiadów. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi adwokatów znających się dobrze na prawie pracy. Coraz to większa ilość kancelarii adwokackich oferuje swe usługi w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie mające siedziby na terenie Polski. Adwokaci udzielają takich usług zarówno na rzecz pracodawców jak również na rzecz pracowników.

adwokaci w RFN

Niestety jak obrazują europejskie analizy,10 – 20 procent ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest wielu bezdomnych imigrantów bez pracy. Częstokroć ci ludzie stają się alkoholikami. Niebezpieczeństwo może stanowić nadal jeszcze panujący w Polsce mit, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (Przejdź dalej >>>) co kusi zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielkie mają perspektywy na znalezienie dobrej pracy we własnej ojczyźnie. Na dodatek mit ten szerzy się niczym choroba zakaźna! Starczy tylko że jeden ze wsi pochwali się jak to wspaniale żyje mu się w tym niemieckim kraju, a już ciągnie za sobą połowę miejscowości. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś słabo zna język, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.

Nie dziwi zatem fakt że adwokaci w Niemczech balduin-pfnuer.de/ mają tłumy klientów. Główne sprawy którymi się oni absorbują to: dochodzenie niewypłaconych należnych honorariów za wykonaną pracę, ochrona zatrudnionych przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie i analizowanie umów o pracę, również umów dla spółek, porady prawne prawnik radom dla pracodawców, przygotowanie wypowiedzeń, obrona w postępowaniach tyczących się tak zwanej „pracy na czarno”, i wiele, wiele innych. Aby jednak uniknąć konieczności pomocy adwokata w Niemczech, proponuję się dobrze do tej tak ważnej decyzji o wyjeździe przygotować. Najważniejsze nie jechać „w ciemno” tylko do konkretnego, oczekującego naszej osoby pracodawcy oraz znać choćby podstawy języka niemieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*