Gdy potrzebna jest pomoc prawnika

Z jakiej przyczyny warto polecić radcy prawnemu prowadzenie procesu w sądzie?

Nie każda sprawa sądowa nastręcza uczestnictwa adwokata w charakterze pełnomocnika. Jest kilka postępowań, które z uwagi na nieskomplikowany zakres, nie nastręczają jego uczestnictwa. Należy do nich na pewno sprawa o stwierdzenie nabycia spadku.

Radca prawny

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna od tej reguły bywają odstępstwa. Radca prawny będzie potrzebny w sprawach cywilnych, w sprawach rodzinnych, a na pewno w gospodarczych.

Jeżeli chcesz zgłębić temat, to zapraszamy Cię do opisu, który ukryliśmy pod zamieszczonym linkiem. Tam każdego dnia zamieszczana jest bieżąca notka.

Wsparcie radcy prawnego w postępowaniach polega na zastępowaniu reprezentowanej przez prawnika strony procesu jak też wykonywaniu za nią czynności związanych z przygotowywaniem wszelakiej korespondencji procesowej (apelacji, zażaleń albo innych pism) i co najważniejsze, radca prawny bierze udział w rozprawie, zadaje pytania świadkom.

W tym miejscu na uwagę zasługuje również fakt, iż poczynając od 5 maja 2012 roku zmieniły się przepisy postępowania cywilnego nakładając na uczestników postępowania nowe, w wyższym stopniu restrykcyjne zadania, do których należy prezentacja w pozwie lub odpowiedzi na na niego wszelkich stwierdzeń jak też wniosków dowodowych, pod rygorem pominięcia spóźnionych stwierdzeń a także dowodów, chyba iż uczestnik uprawdopodobni, iż nie zgłosił ich w pozwie czy innym piśmie przygotowawczym bez swojej winy albo iż uwzględnienie spóźnionych stwierdzeń oraz dowodów nie sprawi zwłoki w rozpoznaniu sprawy bądź że występują inne szczególne warunki. Trzeba także zaakcentować, że z uwagi na zaistniałe przemiany uczestnictwo prawnika w toku pierwszej instancji jest bardzo ważne właśnie z uwagi na potrzebę wykonania w sposób pełny postępowania dowodowego. Jeśli mamy ograniczone możliwości pieniężne to zawsze zalecane jest zatrudnienie radcy prawnego do udziału w procesie przed sądem pierwszej instancji, z kolei w drugiej instancji ograniczenie jego uczestnictwa do napisania apelacji lub kontrakcji na nią.

Należy również podkreślić, iż koszt uczestnictwa prawnika w procesie będą – co do zasady – zwracane przez stronę przegraną na podstawie odpowiedniego orzeczenia. O ile poszukujemy prawnika w okolicy Wrocławia sugeruję wystukać w wyszukiwarkę zdanie: radca prawny Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*